Vlastní venkovní jacuzzi, vířivka na zahradě? Jak vybrat?

Uvažujete nad tím, kde si po těžkém dni či pracovním týdnu vychutnáte pořádný wellness, zregenerujete a načerpáte nové síly? A co tak pořídit si wellness doma. Vlastní venkovní jacuzzi či vířivka vůbec nemusí být na začátek špatné řešení.

Vířivku na zahradě si můžete vychutnávat po celý rok ve dne v noci a nemusíte nikam cestovat ani platit za hodinové vstupy. Zainvestujete a užíváte dlouhá léta ten nejlepší odpočinek v pohodlí domova. Jak si vybrat vířivku? Co je při výběru důležité? Jak se o vířivku na zahradě starat? Ty nejpodstatnější informace právě v tomto článku.

Co mi vířivka může přinést?
Vířivky, hotuby či jacuzzi. Především od nich můžete očekávat to, že jsou místem určeným pro maximální odpočinek. V závislosti na typu vířivky vám nabídnou perličková koupel, terapeutickou masáž, aromaterapii nebo hydromasáž. Vychutnat si koupel s bublinkami o teplotě 40 ° C nikdy není na škodu. Používání vířivky má příznivý vliv na vaši regenerační schopnost. Obecně účinky teplé vody a masážních systémů má celkově pozitivní účinek.

Kam s vířivkou či jacuzzi?
První váhání přichází, pokud se rozhodujeme či vířivku umístit do interiéru či exteriéru. V podstatě jde o vaše preference, ale také o možnosti, které vám prostor poskytuje. V případě že chcete mít vířivku nebo jacuzzi v uvnitř, je třeba řešit odvětrávání, odsávání a řešit vlhkost vzduchu a také odolnost podkladu, jelikož hmotnost plně napuštěné vířivky může přesáhnout i více než 1 tunu.
Naopak venku tato starost odpadá. Vířivka na terase či zahradě je dnes opravdu moderním a praktickým trendem, který vás zbaví řešení problémů s prostorem.

Správná velikost vířivky znamená komfort
Před výběrem je třeba zvážit kdo a kolik lidí bude vířivku využívat. Samozřejmě, pokud jste single, klidně vám postačí vířivka pro dvě osoby, kdy si dopřejete dostatek místa pro svůj relax. Nejklasičtější kupované vířivky su pro 4 – 6 osob. Při výběru se vyplatí mít nějakou tu rezervu.

Jak často a jaký čas ve vířivce můžete trávit?

V tomto se krotit nemusíte. Ve vířivce můžete být i každý den. V průzkumech výrobců většinou uživatelé využívají vířivku 1 – 4 krát týdně. Právě pravidelné používání vířivky může mít příznivý vliv na vaše zdraví.
Co se týče samotného času stráveného přímo ve vířivce, není nějak omezen. Právě 20 – 30 min je možno ideálním časem. Čas strávený ve vířivce můžete i selektovat. Interval 2x 15 min je také jedna z možností. Pokud ve vířivce nezaspíte a nestrávíte více než pár hodin, určitě vás to neomrzí.