Velikost vířivky si volíte podle toho, kolik osob se má do ní vejít. Zpravidla bývá nejčastější volbou vířivka alespoň pro čtyři osoby. Výjimkou však nejsou ani velikosti pro dva lidi či šest a více osob.
Vířivka pro dvě osoby pojme zhruba 650 litrů vody. Je velmi skladná a snadno přesouvatelný samozřejmě před tím, než se naplní vodou. Obvykle má tvar vany. Co se týče větší vířivky pro čtyři osoby, objem vody je přibližně 930 litrů a může mít kruhový nebo čtvercový tvar. Pro šest a více osob jde o nafukovací vířivky, jejichž cena je vyšší. Objem vody je přibližně od 900 do 1 100 litrů.
Kam vířivku umístit?
Množství budoucích majitelů se ptá, jaké je ideální umístění nafukovací vířivky. Zda musí být pod střechou nebo musí být na dlažbě, zda motor nedělá příliš hluk a podobně. Umístění mobilní nafukovací vířivky má své zásady.
Zároveň nelze zapomínat, že ani instalace nafukovací vířivky není jen tak. Umístit ji na požadované místo znamená, že musíte mít připojení k vodě pro její napuštění. Stejně tak nesmí chybět přívod elektrické energie (220-240 V) a v neposlední řadě podklad, který bude pevný, rovný a dostatečný pro rozměry vířivky.
Nezapomínejte ani na místo, kam vodu vypustíte.
Rovný a zpevněný povrch.
Pod vířivku je dobré umístit i nepromokavou plachtu, kterou si můžete zakoupit. Zároveň tak dno vířivé vany odizolujete. Pokud ji plánujte používat v chladnějším období, zakupte si termopodložku podle průměru a tvaru vířivky.
Filtrace, ohřev nebo trysky způsobují, produkují určitou hlučnost, a proto je dobré vířivku umístit dál od oken nebo od místa, kde by mohly rušit.
Vířivku neumisťujte pod strom ani místa, kde je příliš práší. Minimalizujete tak množství nečistot ve vodě.
Předem promyslete místo, jak budete řešit vypouštění vody a vždy před skladováním nebo přemísťováním zkontrolujte, aby voda nezůstala v čerpadlech a ohřevu.
kvalitní filtrace
Co se týče filtrace, většina výrobců nafukovacích vířivek volí kartušovou filtraci, která je i cenově velmi dostupná. Samozřejmě, má své nevýhody. Především tu, že je náročnější na údržbu. Vířivka má objem maximálně okolo 1 100 litrů, a proto je třeba vodu pročistit i několikrát týdně. Kartuše, tedy papírové vložky se rychleji opotřebovávají, no a proto je vhodné několikrát do roka papírové kartuše ve filtru vyměnit.
K nadstandardním druhém filtrace lze řadit pískovou filtraci. Filtr obsahuje pískovou křemičitou složku, která účinně zachycuje nečistoty. Je efektivnější než kartušová filtrace a náplň se mění jednou za 2 roky. Zároveň není nutné používat velké množství bazénové chemie. Nevýhodou je však vyšší pořizovací cena.
Ohřev vody a trysky
Teplá voda je přesně to, co zajišťuje při pobytu ve vířivce vysokou dávku pohodlí. Bez ohřevu je vířivka pouze maličkým bazénem. Důležité je všímat si příkon ohřívání, protože, čím bude větší, tím více elektřiny vířivka spotřebuje. Ještě důležitější je však rychlost ohřevu. Za hodinu by se teplota vody měla zvýšit zhruba o 2 až 2,5 ° C.
Další výhodou vířivky oproti nafukovacím bazénem jsou samozřejmě masážní trysky. Ty se starají o to, že ve vířivce se cítíte pohodlně a také po odchodu z ní je vaše tělo vymasírované a zregenerované. Bublinková koupel a masážní trysky jsou tedy pro komfort ve vířivce velmi podstatné.
Neplatí však, čím více, tím lépe. Hledejte spojení vzduchových a hydromasážních (melounů) trysek. Vodní jsou skvělé na uvolnění svalů a kloubů, proud je buď přímý, nebo rotační.
Vzduchové trysky jsou ty, které jsou ve větším počtu a zajišťují právě bublinkovou koupel a neustále víření vody. Důležité je při tryskách si všímat i to, jak jsou připevněny k povrchu vířivky (akrylu). Zda jsou zapracovány v rámci akrylového povrchu nebo jsou připevněny silikonem. Trysky, které jsou zapracovány přímo do akrylu, lépe izolují a nepropouštějí vodu.