Začněme napuštěním vířivky novou vodou

Pro čistou a hygienicky nezávadnou vodu ve vířivce je nutné používat bazénovou chemii. Díky ní se ve vodě nerozmnoží řasy, bude průzračně čistá a vy si tak budete moci užít relaxaci ve vířivém bazénu. Bazén by se navíc měl alespoň čtyřikrát ročně úplně vypustit a znovu naplnit čistou vodou, aby byla zajištěna správná funkce chemických přípravků.


Jak na kontrolu?

Vířivý bazén je vhodné kontrolovat jednou týdně, je důležité splnit následující postup:
Pomocí testovací soupravy zkontrolujte hodnotu pH a v případě potřeby ji upravte příslušnými přípravky.
Následně vodu v bazénu otestujte příslušnou testovací sadou na správný obsah desinfekce (u bezchlorové chemie na obsah kyslíku, u chlorové na obsah chloru) a případně jej upravte.


Čím čistit potah

Na čištění potahu nafukovací vířivky je zakázáno používat agresivní chemické čistící prostředky. Používejte pouze hadr namočený v teplé vodě s trochou prostředku na mytí nádobí. Na potah nepoužívejte žádné kartáče, drátěnky a jiné hrubé čistící prostředky, hrozí poškození potahu.


Filtrační vložky


V balení bazénu jsou přiloženy dvě filtrační vložky. Filtr by měl být nasazen co nejvíce, aby vodu ve vířivém bazénu co nejlépe pročistil. Vyjímejte jej pouze pokud jsou v bazénu děti nebo více jak dvě osoby, aby se filtr nepoškodil. Kartušový filtr by měl být vyměněn alespoň jednou za měsíc (závisí na používání), minimálně každých 72 – 120 hod provozu vířivky. Filtr se dá opláchnout zahradní hadicí, pokud však i po opláchnutí bude zanesen, měl by být vyměněn za nový.


Filtr má i přes řádnou péči životnost zhruba 6 týdnů. Dokud papírová stěna ve filtru vypadá jako nová, může být filtr použit dalších pár týdnů. Doporučujeme opatřit si alespoň dva filtry, abyste mohli používat jeden, zatímco se druhý čistí. Ujistěte se, že je filtr před dalším použitím úplně suchý. Pokud je voda ve vířivce viditelně znečištěná, měňte filtr pravidelně a častěji.