Nafukovací - mobilní vířivky

Jak pečovat o vířivky?

Jak čistit hladinovou linii na vířivce?
1. Hladinová linie
Na hladině vody, v tzv., Hladinové linii se usazují různé mastnoty z pokožky, které v sobě zadržují různé bakterie. Jelikož voda ve vířivce má teplotu 36 ° C, dochází k poměrně progresivnímu množení těchto bakterií a choroboplodných zárodků. Proto ji třeba čistit, odstraňovat. Použít můžete klasické prostředky na čištění bazénů.

Jak vyčistit potrubní rozvody ve vířivce?
2. Potrubí ve vířivce

Samostatnou kapitolu tvoří čištění výřivkový potrubí. Slouží k tomu přípravek, SPA-ROHRREINIGER, jeden z nejlepších přípravků na trhu, který dokáže potrubí, potrubní rozvody ve vířivce a také vířivkové trysky vyčistit a vydezinfikovat. Přípravek rozpustí nečistoty, mastnoty a usazeniny a v tyto se pak v podobě pěny dají z vodní hladiny vířivky odstraňovat. Obvykle se takové čištění provádí při výměně vody tak, že se na čištění využije stará voda ….

Čištění výřivkový trysek
3. Trysky

Problém trysek spočívá v usazeninách z vodního kamene, které zabraňují jejich rotační schopnosti, pokud jsou rotační, případně se jejich bajonetové osazení, kterými jsou uchyceny v tělese vířivky natolik zanese vodním kamenem, že při jejich vyjímání se celé těleso trysky rozlomí. Proto je třeba všechny trysky systematicky vybírat a vodní kámen odstranit. Na toto se využívají přípravky na odstraňování vodního kamene. V případě, že použijete na čištění vířivky SPAROHRREINIGER, současně s potrubími vířivky se Vám vyčistí i trysky.

Vířivkové filtry – dezinfikování a čištění
4. Vířivé filtry

První nárazovou plochou, která odstraňuje nečistoty z vody, jsou filtry. Tyto musí být přiměřeně čisté a kvalitně dezinfikované. Nabízíme různé přípravky a prostředky, kterými víte filtry vyčistit chemicky, jakož i různé pomůcky, (viz však i další nabízené pomůcky) které usnadní dezinfekční manipulaci s filtrem.

Péče o termokryt a čištění
5. Izolační termokryt na vířivce

Termokrytu třeba věnovat poměrně velkou pozornost. Jednak z důvodu hygieny, ale i kvůli životnosti termokrytu. Z hlediska hygieny je třeba termokryt ze spodní části čas od času zkontrolovat, zda se tam neudržuje nežádoucí nečistota. Zvenku je třeba termokryt čistit od prachu, konzervovat přípravkem na koženku

Jak dezinfikovat vodu ve vířivce
péče-o-virivkuVoda může ve vířivce (jacuzzi) dezinfikovat různými přípravky na chemické bázi chlorem, kyslíkem, bromem, v některých případech solí.

Chlorová dezinfekce:

V rodinných vířivkách (privátních) se používá stále řidčeji. Je nejradikálnější k odstranění, nebo „zneškodnění“ živých organismů, bakterií, řas a podobně, ve výřivkový vodě. Dlouhodobě se považuje i za nejúčinnější způsob dezinfekce.

Do výřivkový vody se přidává ve formě granulátu, tablet, případně v tekuté formě, kde je k vířivce instalován automatický dávkovač chloru.

Bezchlorová chemie do vířivky:

Tzv., Kyslíková chemie do vířivky nebo bezchlorová chemie do vířivky je založena na bázi aktivního kyslíku (v principu je to peroxid vodíku). Do vody se přidává hlavně ve formě granulátu nebo tablet. Pro zvýšení účinnosti se v předepsaných časových intervalech do vody přidává aktivátor. Výhodou je snížení zápachu vody po chloru, který se někdy ve vířivkách může objevit z důvodu, že je ve vodě vázaný chlor … Musí však být dokonale nástěnné úroveň pH.

Bromová chemie

Na trhu vířivek je vzácná a spíše se používá jako marketingová alternativa pro možnost zvýšit cenu, protože je v ní malá konkurence.

Dezinfikování solí, slaná voda ve vířivce

Slaná voda ve vířivce a dezinfekce solinátor ve vířivkách je také poměrně vzácná metoda, přičemž je to v podstatě chlorová dezinfekce. Našafirma nabízí i celou škálu vířivek a swimspa, které jsou přizpůsobeny na púrevádzku se slanou vodou. Solná dezinfekce je citlivá na dobře nastavené pH. Uživatel musí dbát o pravidelnou kontrolu pH. Vířivky se slanou vodou musí mít mimo jiné i určité prispôsobeniav technologii na slanou vodu. Slaná voda ve vířivce je agresivní i na okolí.

V čem spočívá péče o vířivku?
Všeobecná péče o vířivku je důležitý faktor, který ovlivní to, jak dlouho vám vířivka vydrží, kolik peněz utratíte na údržbu, náhradní díly do vířivky, na nové filtry a kolik vás bude stát celkem výřivkový chemie.

You Might Also Like

3 Comments

 • Reply
  solopine
  15. 6. 2015 at 2:39

  Exercitation photo booth stumptown tote bag Banksy, elit small batch freegan sed.

  • Reply
   solopine
   15. 6. 2015 at 2:40

   Et leggings fanny pack, elit bespoke vinyl art party Pitchfork selfies master cleanse..

 • Reply
  solopine
  15. 6. 2015 at 2:40

  Aliquip veniam delectus, Marfa eiusmod Pinterest in do umami readymade swag. Selfies iPhone Kickstarter, drinking vinegar jean shorts fixie consequat flexitarian four loko.

Leave a Reply